MiniModel Download

Na tejto stránke nájdete voľne stiahnuteľné modely série MiniModel, ktorá nadväzuje na veľmi obľúbenú sériu MiniBox Ing. arch. Milana Weinera, známu najmä z mládežníckeho časopisu ABC. Chcete si prečítať niečo o histórii a vzniku MiniBoxov? Nenechajte si ujsť články Papírová archeologie aneb historie vystřihovánek v ABC: MINIBOXY a MINIBOXY - kde se vzaly?


Sťahovanie modelov

Kliknutím na linku s názvom modelu si stiahnete ZIP archív so súbormi potrebnými na jeho postavenie. Okrem strán so samotnými dielmi modelu a návodu, nájdete v archíve aj niekoľko fotografií hotového modelu, ktoré pomôžu pri prípadných nejasnostiach, prípadne budú motiváciou ku stavbe. V každom archíve sa nachádza aj textový dokument s informáciami o nastavení tlače súborov. Ku každému modelu je textový návod na zlepenie, doplnený o návodné kresby.

Ukážka jednotlivých listov modelu

Všetky zverejnené modely sú len na súkromnú potrebu a nesmú byť poskytované komerčne. Žiadna časť modelu nemôže byť publikovaná a upravovaná za účelom publikovania bez predchádzajúcej dohody s autorom.


MINIMODEL 1:300

Séria 1
Fotogaléria MiniModel 1:300
Po krátkej dobe je na svete prvá séria z nového radu vystrihovaciek MINIMODEL 1:300 - modelových - tristokrát zmenšených autíčok pre modelové krajiny Ing. arch. Milana Weinera. Ako už bolo avízované, v prvej sérii nájdete štyri autá - hasičský špeciál MAN 14.361 FAEG a tri varianty Avie A21F - klasickú skriňovú, vo farbách najväčšej predajne nábytku v okrese Brezno - Qualldom a off-road expedičnú verziu.

Modelový list prvej série MINIMODEL 1:300MINIMODEL 1:100
MM00 Podstavec pre modely
Fotogaléria MiniModel 1:100


Pre všetkých fanúšikov modelov v mierke 1:100 som pripravil malý modelový podstavec v troch veľkostiach, takže by mal splniť svoj účel na rôznych typoch modelov.

 


MM01 LIAZ 100.55 4x4 Dakar 1985
Fotogaléria MiniModel 1:100


Vďaka komunite okolo modelárskeho webu venujúceho sa Miniboxom a MiniModelom www.minimodel.cz som sa dostal aj ku konštrukcii prvého modelu. Založený je na pôvodnom modele LBS.


MM02 Wartburg 353 'Lidové Milice'
Fotogaléria MiniModel 1:100Opäť model inšpirovaný - tentokrát Wartburgom zo série Mi-Ro z webu www.minimodel.cz a čiastočne ovplyvnený sledovaním seriálu 'Tridsať prípadov majora Zemana'.

 

MM03 Tatra 111 Afrika Korps
Fotogaléria MiniModel 1:100


Model africkej Tatry vznikol na základe originálu od Milana Weinera, s pôvodným kúskom má ale pramálo spoločné. Celý model bol prekreslený do skoršej predvojnovej verzie podľa dostupných fotografií a vďaka obľúbenej púštnej kamufláži sa stal obľúbenou raritkou modelárov.MM04 AEC Matador 'Ambulance' (W.I.P.)
Fotogaléria MiniModel 1:100Nový model zo série MiniModel 1:100 - AEC Matador Ambulance bol v pôvodnej sérii MiniBox Ing. arch. Milana Weinera spracovaný ako 'krabička' v mierke 1:160. Dnes prichádza ako prepracovaný model obsahujúci množstvo detailov, vrátane interiéru kabíny a nadstavby vo vojenskej kamufláži, nevylučujem však ani špeciálne vydanie vo verzii púštnej.