MiniModel DownloadNa tejto stránke nájdete voľne stiahnuteľné modely série MiniModel, ktorá nadväzuje na veľmi obľúbenú sériu MiniBox Ing. arch. Milana Weinera, známu najmä z mládežníckeho časopisu ABC. Chcete si prečítať niečo o histórii a vzniku MiniBoxov? Nenechajte si ujsť články Papírová archeologie aneb historie vystřihovánek v ABC: MINIBOXY a MINIBOXY - kde se vzaly?


Sťahovanie modelov

Kliknutím na linku s názvom modelu si stiahnete ZIP archív so súbormi potrebnými na jeho postavenie. Okrem strán so samotnými dielmi modelu a návodu, nájdete v archíve aj niekoľko fotografií hotového modelu, ktoré pomôžu pri prípadných nejasnostiach, prípadne budú motiváciou ku stavbe. V každom archíve sa nachádza aj textový dokument s informáciami o nastavení tlače súborov. Ku každému modelu je textový návod na zlepenie, doplnený o návodné kresby.

Ukážka jednotlivých listov modelu

Všetky zverejnené modely sú len na súkromnú potrebu a nesmú byť poskytované komerčne. Žiadna časť modelu nemôže byť publikovaná a upravovaná za účelom publikovania bez predchádzajúcej dohody s autorom.

MM07 Renault 16 'Lolita'
5.8 Mb ZIP
MM07 RENAULT 16 'Lolita' 1970
FREE DOWNLOAD Button

Všetci moji známí o mne vedia, že som veľký fanúšik značky RENAULT a tak nie je žiadnym prekvapením, že ďalší MiniModel bude práve z tejto stajne. Keď som v roku 2018 prvýkrát stretol Lolitu (viac v staršom článku), bola z toho láska na prvý pohľad. Dnes Vám ju ponúkam v papierovej verzii. V novom šate - s ručne kreslenými ilustráciami, tentokrát aj kompletne ručne kolorovaný - model v mierke 1:100 aj 1:300 v krabičkovej BASIC aj modelovej EXTRA verzii. Prajem príjemnú stavbu!

MM07 Renault 16 'Lolita' - DOPLNKOVÉ VERZIE
2.1 Mb ZIP

FREE DOWNLOAD Button


MM06 Dacia Duster 4x4 Comfort 2018
10.9 Mb ZIP


Po prvom modele SAVIEMu prichádza úplná novinka. Zatiaľčo SAVIEM mal ešte predlohu v pôvodných Miniboxoch, DACIA DUSTER je zgruntu nová a originálna. Rumunský Renault, ktorý si získal srdcia motoristov (len tak zo srandy, skúste ich počítať na cestách) si teraz razí cestu aj do partičky Minimodelov. V novom šate - s ručne kreslenými ilustráciami, tentokrát aj kompletne ručne kolorovaný - model v mierke 1:100 aj 1:300 v krabičkovej BASIC aj modelovej EXTRA verzii. Pevne verím, že si model užijete rovnako, ako ja :)))

MM06 Dacia Duster 4x4 - DOPLNKOVÉ VERZIE
2.3 Mb ZIP

FREE DOWNLOAD Button


MM05 SAVIEM TP3 Camper 4x4
6.9 Mb ZIP

Nová éra MiniModelov sa začala po deviatich rokoch od vypustenia posledného z mojich modelov - AEC Matador. Od tej doby som ušiel dlhú cestu a pevne verím, že na modeloch sa to podpíše len pozitívne. Vždy som mal rád modelové Avie a okrem toho som fanda Renaultu, takže voľba bola jasná - SAVIEM (a zároveň jasný odkaz na pôvodnédo Weinera). Tento model má niekoľko noviniek. Predovšetkým - v snahe priblížiť sa ešte viac originálnym MiniBoxom, som prešiel na kompletne ručne kreslené obrázky modelov. Vďaka iPadu som dokázal spojiť analógový a digitálny svet do jedného. Novinkou je aj kombinácia modelu 1:100 a toho istého modelu v 1:300. Prepracovaná je aj grafika listov vystrihovačky. Samozrejmosťou je krabičková BASIC aj modelová EXTRA verzia, vrátane interiéru.  

Podobný reštart tiež čaká všetky moje doteraz vydané modely, takže je sa určite na čo tešiť.MINIMODEL 1:100 

MM04 AEC Matador 'Ambulance' (W.I.P.)
Fotogaléria MiniModel 1:100
 


Nový model zo série MiniModel 1:100 - AEC Matador Ambulance bol v pôvodnej sérii MiniBox Ing. arch. Milana Weinera spracovaný ako 'krabička' v mierke 1:160. Dnes prichádza ako prepracovaný model obsahujúci množstvo detailov, vrátane interiéru kabíny a nadstavby vo vojenskej kamufláži, nevylučujem však ani špeciálne vydanie vo verzii púštnej.MM03 Tatra 111 Afrika Korps
Fotogaléria MiniModel 1:100


Model africkej Tatry vznikol na základe originálu od Milana Weinera, s pôvodným kúskom má ale pramálo spoločné. Celý model bol prekreslený do skoršej predvojnovej verzie podľa dostupných fotografií a vďaka obľúbenej púštnej kamufláži sa stal obľúbenou raritkou modelárov.MM02 Wartburg 353 'Lidové Milice'
Fotogaléria MiniModel 1:100Opäť model inšpirovaný - tentokrát Wartburgom zo série Mi-Ro z webu www.minimodel.cz a čiastočne ovplyvnený sledovaním seriálu 'Tridsať prípadov majora Zemana'.

 

MM01 LIAZ 100.55 4x4 Dakar 1985
Fotogaléria MiniModel 1:100


Vďaka komunite okolo modelárskeho webu venujúceho sa Miniboxom a MiniModelom www.minimodel.cz som sa dostal aj ku konštrukcii prvého modelu. Založený je na pôvodnom modele LBS.


MM00 Podstavec pre modely
Fotogaléria MiniModel 1:100


Pre všetkých fanúšikov modelov v mierke 1:100 som pripravil malý modelový podstavec v troch veľkostiach, takže by mal splniť svoj účel na rôznych typoch modelov.

 

MINIMODEL 1:300

Séria 1
Fotogaléria MiniModel 1:300
Po krátkej dobe je na svete prvá séria z nového radu vystrihovaciek MINIMODEL 1:300 - modelových - tristokrát zmenšených autíčok pre modelové krajiny Ing. arch. Milana Weinera. Ako už bolo avízované, v prvej sérii nájdete štyri autá - hasičský špeciál MAN 14.361 FAEG a tri varianty Avie A21F - klasickú skriňovú, vo farbách najväčšej predajne nábytku v okrese Brezno - Qualldom a off-road expedičnú verziu.

Modelový list prvej série MINIMODEL 1:300


Obľúbené príspevky z tohto blogu

Renault 16 Lolita 1970 (Norev, 1:43)

Miniboxy - kde se vzaly?