Móric Beňovský IV. (28 mm, Perry Miniatures)

Utešený a vytúžený projekt Mórica Beňovského sa po dlhej hibernácii a následnom obživnutí rúti do finále prvej časti - postavy Mórica a skupinky jeho verných. Mal som predstavu namaľovať a sfinalizovať podstavec s touto šesť-člennou skupinou ešte pred Vianocami, čo sa mi aj podarilo.  
Prvá časť skupinky Móricových druhov


Vzhľadom na rovnakú farebnosť uniform, šla práca na šiestich figúrkach ako po masle. Vizuálne som sa stále držal televízneho seriálu z roku 1975, ktorý RTVS vysielala v zreštaurovanej a rozšírenej, 13-dielnej podobe. Vďaka kamarátom z facebookovej skupiny sa mi medzičasom podarilo zohnať aj šesť-člennú skupinku afrických domorodcov, ktorá bude predstavovať Móricových Malgašov. Finále prokektu je síce v nedohľadne, no už teraz mám všetky potrebné ingrediencie, čo ma nesmierne teší.


Celá skupinka osadená na podstavec


Figúrky osadené na podstavec ma len utvrdili v presvedčení, že som zvolil správne (aj keď len náhodou :))) - všetko vyzerá, ako som si predstavoval, dokonca Móric má pózu, ktorú som zahliadol aj v seriáli. Táto fáza pojektu je teda dokončená, bojová skupinka si dokonca stihla zasúťažiť v maliarsko-figurkárskej súťaži Koroňák 2021, organizovanou facebookovou komunitou Historický Wargaming - CZ/SK, kde vyhrala v svojej kategórii. Veľmi potešiteľné zavŕšenie prvej fázy :)

Finálna podoba skupinky na podstavci a trofej zo súťaže


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Renault 16 Lolita 1970 (Norev, 1:43)

Miniboxy - kde se vzaly?