Horthak The Jade Snake (Andrea Miniatures) W.I.P. 04

Posledné dni bolo času trochu menej, takže som síce maľoval - ale nedokumentoval. Navyše postup bol veľmi decentný, takže vpodstate nebolo čo dokumentovať. Počas 'malého víkendu' v utorok som spravil kožené časti - opasok, popruhy, omotávku kopije, topánky aj s kožušinami na holeniach a začal som robiť na sukniach. Tými som si nebol úplne istý, zvažoval som viacero farebných variánt. Pomedzi som sa hral s palicou na kopii a pár ťahov štetca dostal aj had na jej konci - podľa neho bude mať môj Horthak aj zmenené meno z Black Crow na Jade Snake (Nefritový Had) - takže sa nielen farbou oblečenia, ale aj menom trochu priblíži mojej obľúbenej východnej mytológii.

Medzičasom som si pripravil (otestoval som nový InstantMold a urobil som si kópiu kostrových pozostatkov, ktoré som tiež použil), nazákladoval, a hneď aj prvým náterom natrel podstavec. Vyskúšal som pritom zaujímavú techniku odkukanú z blogu MassiveVoodoo - kde sa farby vytlačia priamo na bejzku, tam rozriedia a rozťahajú jedna do druhej. Pridal som niekoľko washov a spokojný ho odložil bokom.

Pred spaním som pre pokoj duše ešte sfúkol vlajúcu stužku priviazanú ku čepeli kopije, urobil pár zrnitých fotografií a teraz môžem ísť kľudne spať :) V ďalšom maľovacom bloku ma čaká už len dotiahnuť rozrobený podstavec, hlavicu kopije s nefritovým hadom a v záverečnom kroku metaliky.


Horthak s takmer kompletným oblečením a novým menom :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Renault 16 Lolita 1970 (Norev, 1:43)

Miniboxy - kde se vzaly?