streda 23. novembra 2016

Projekt BIGGLES - UN-BOX: Hero Of The Sky (Ben Komets Miniatures)


Bena Kometsa poznám už dlhú dobu. Najprv len ako figurkára, ktorý ma prostredníctvom svojich prác on-line učil maľovať, potom aj osobne z viacerých súťaží (najmä z Duke Of Bavaria v Ingolstadte a Vertigo Cup v Banskej Bystrici). Ben je hviezda prvej veľkosti, no napriek tomu skvelý a skromný človek, figurkár a maliar. Ben robí veci srdcom - či sa jedná o maľovanie, pomoc, dobrú radu, alebo o videotutoriály prostredníctvom portálu Patreon. A so srdcom produkuje aj figúrky. Jednou takou je aj Hero Of The Sky - bustička prasiatkového pilota, skvelého Piggleswortha pre môj projekt.


Hero Of The Sky pricestoval v luxusnej hand-made drevenej krabičke s vypáleným logom Ben Komets Miniatures a patentovým zatváraním. Vo vnútri sa nachádzala samolepka fúzatého prasiatka a tiež malá ID kartička obsahujúca originálny boxart od Bena a skicu pilota, obojstranne vytlačená na kvalitnom papieri. Samotné diely busty sú zabalené v čiernom papieri a drobné dieliky ešte v plastikovom sáčku.Originálna hand-made drevená krabička


Diely busty sú kvalitne odliate zo svetlosivého resinu. Základ busty - teda hlava a torzo tela pilota v jednom kuse a drobné diely šálu, pracky a cigarety na liacich rámčekoch. Všetko je odliate veľmi kvalitne bez deliacich rovín s pekne znázornenými povrchmi materiálov. Jednotlivé diely majú naznačené umiestnenie a všetko pekne do seba zapadá. Bonusom je aj zabrúsenie spodnej časti bustičky do hladkej roviny. Na poskladanie busty tak bude stačiť skalpel a lepidlo.


Kvalitne odliate diely


Keďže chcem, aby obe busty Bigglesa i Pigglesa boli na prvý pohľad z jednej 'rodiny', musel som pre Hrdinu Oblohy spraviť malý pylón. Ako som už spomenul v UN-BOXe RFC Pilota, tento podstavec má ako samostatný diel a tak som si ho za pomoci InstaMouldu a hrče GreenStuffu zduplikoval. 

Hero Of The Sky z produkcie Bena Kometsa je prémiovým produktom z limitovanej série (prvú várku som prepásol, takže som bol vďačný za druhú, z ktorej včase písania tohoto UN-BOXu zostáva ešte 5 kusov) a tomu zodpovedá aj jeho prevedenie. Štýlová drevená krabička, samolepka, ID kartička, čierny baliaci papier, kvalitne zabalené odliatky, to všetko z neho robí zberateľskú chuťovku, po ktorej siahne každý zarytý figurkár (a väčšina už tak aj urobila). Rozhodne nebudú sklamaní.


Originálny boxart od Bena Kometsa


HERO OF THE SKY

Výrobca: Ben Komets Miniatures
Sculptor: 
Lucas Pina Penichet
Mierka: 1/12 (50 mm)
 Materiál: resin
Počet dielov: 4
Cena: 35.00 €

(priamo na e-shope BenKomets.com)
10 / 10

2 komentáre:

Borek povedal(a)...

No, vůbec to nevypadá špatně. Bude to pěknej kontrast mezi těmi dvěma bustami. Plánuješ to "dvoubustí" nějak doplnit, třeba modýlkem letadla? Líbí se mi ten art, který máš v čele článků, to letadlo by se tam vyloženě hodilo, ačkoli já sám si neumím představit, jak by se to dalo zakomponovat do nějakýho fúnkčního kompozičního celku :D

Dark Tower povedal(a)...

Nevim, taky sem nad tim premyslel, uvidime. Mozna nejake napady mam.